تازه های سلامت و پزشکی

چطور سریع لاغر شویم ؟ | کاهش وزن سریع با 7 قدم مهم، کاربردی و جدید

چطور سریع لاغر شویم ؟ | کاهش وزن سریع با 7 قدم مهم، کاربردی و جدید

 

حتما برای شما هم سوال است که چطور سریع لاغر شویم ؟ و برایش به دنبال جواب هستید. ما در این بخش از کافه تمشک برای شما سریعترین روش های کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام را آماده کرده ایم.

با ما کافه تمشک همراه باشید.

 

مقاله : چگونه زود لاغر شویم؟

بهترین راه برای کاهش وزن و دور نگه داشتن خود از چاقی، ایجاد یک برنامه غذایی کم کالری است که در طولانی مدت واقعا بر بدن تاثیر می گذارد. علاوه بر این ، هر روز ورزش کنید تا کالری اضافی تان را بسوزانید و قلب خود را سالم نگه دارید. با این حال اگر فقط می خواهید چند کیلو از وزن خود را به سرعت کاهش دهید، تکنیک ها و روش های دیگری وجود دارد که می توانید برای رسیدن به وزن دلخواه خود در کوتاه مدت آن هارا پیروی کنید.

 

چطور سریع لاغر شویم ؟ | کاهش وزن سریع با 7 قدم مهم، کاربردی و جدید

 

یک نگاه کلی غذاها

خوردن کنترل نشده یا هر نوع غذایی را خوردن باعث چاقی می شود. اگر همه نوع غذا بخورید، چاق می شوید. پس باید دقت کنید که چه غذایی و چرا می خورید.

بعضی از غذاها به شما کمک می کنند سریعتر احساس راحتی کنید و برخی غذاها شما را برای مدت زیادی سیر نگه می دارند.

بسیاری از این مواد غذایی حاوی پروتئین ، چربی یا فیبر هستند. باید بگویم در این میان غذاهایی که به ثابت نگه داشتن قند خون شما کمک می کنند می توانند گزینه های خوبی باشند.

 

در اینجا می خواهید چندین غذای عالی را در نظر بگیرید اگر می خواهید احساس کنید مدت طولانی تری سیر هستید:

سبزیجات غیر نشاسته ای/ ماهی/ گوشت/ آجیل و دانه ها/ لوبیا و حبوبات/ گریپ فروت/ جو دوسر/ سیب/ تخم مرغ/ زنجبیل/ سبزیجات

 

 

هفت قدم تاثیر گذار در کاهش وزن سریع

 

کاهش وزن سریع با 7 قدم مهم، کاربردی و جدید

 

قدم اول – برای کاهش وزن خود برنامه ریزی کنید

 

اگر می خواهید وزن کم کنید ، چه مقدار کالری در روز مصرف می کنید؟. با پیدا کردن میزان متابولیک پایه (BMR) خود شروع کنید ، یعنی اینکه چقدر کالری لازم برای زنده ماندن دارید. سپس ، از یک ماشین حساب آنلاین برای تخمین میزان کالری که از طریق فعالیت می سوزانید ، استفاده کنید. سرانجام ، برای هر پوندی که می خواهید آن هفته از دست دهید 500 کالری کم کنید.

  • محاسبه BMR

برای محاسبه BMR خود، ابتدا وزن خود را در کیلوگرم بدست آورید. در مرحله بعد، قد خود را با متر بدست آورید. سپس از این برنامه های شمارش کالری ، مانند My Fitness Pal ، معمولاً این محاسبه را برای شما انجام می دهند.

 

هشدار: هرگز کمتر از 1200 کالری در روز مصرف نکنید ، مگر اینکه پزشک شما را تحت نظر داشته باشد. خوردن کمتر از 1200 کالری در روز برای سلامتی شما خطرناک است.

 

 

قدم دوم – دفتر خاطرات غذایی داشته باشید

 

یک دفتر خاطرات غذایی داشته باشید. هر وعده غذایی، میان وعده و نوشیدنی ای که مصرف می کنید بنویسید. میزان غذایی را که می خورید ، و همچنین کالری تخمین زده شده از هر مورد را ردیابی کنید. نوشتن آنچه را که می خورید به شما کمک می کند تا بفهمید چقدر در روز کالری مصرف می کنید.

 

کاهش وزن سریع با 7 قدم مهم، کاربردی و جدید

 

می توانید خاطرات کاغذی را نگه دارید یا غذای خود را به صورت دیجیتالی ردیابی کنید. برنامه ها راهی عالی برای ردیابی آسان آنچه می خورید هستند. به عنوان مثال ، ممکن است MyFitnessPal را امتحان کنید ، به شما امکان می دهد وعده های غذایی خود را ردیابی کنید و با اطلاعات تغذیه ای که قبلاً وارد کرده اید، یک بانک اطلاعاتی غذایی داشته باشید.

 

فراموش نکنید مواردی مانند مخلوط قهوه ، چاشنی ها ، سس سالاد و سایر مواردی که به غذاها یا نوشیدنی ها اضافه می کنید را یادداشت کنید.

 

 

قدم سوم – وعده های غذایی سالم و مکرر داشته باشید

 

هر 2-4 ساعت وعده های غذایی معمولی یا میان وعده میل کنید. نخوردن وعده های غذایی پاسخی برای کاهش وزن نیست و حتی ممکن است تلاش شما را مختل کند. غذا به شما انرژی می دهد، بنابراین طولانی شدن فاصله بین دو وعده می تواند احساس خستگی شما را به همراه داشته باشد. این باعث کاهش سطح فعالیت شما می شود. به جای اینکه خود را گرسنه نگه دارید، وعده های غذایی مکرر و سالمی را برای خود برنامه ریزی کنید.

 

وعده های غذایی و میان وعده های منظم ، قند خون را نیز ثابت نگه می دارند. همچنین به کنترل میزان گرسنگی شما کمک می کنند.

 

 

قدم چهارم – در وعده های غذایی خود چه بگنجانید؟

 

در وعده های غذایی خود پروتئین های بدون چربی و سبزیجات غیر نشاسته ای قرار دهید. بشقاب خود را با 1/2 سبزیجات غیر نشاسته ای، 1/4 پروتئین بدون چربی و 1/4 غلات کامل یا سبزیجات نشاسته ای پر کنید. علاوه بر این، چربی های سالم مانند روغن زیتون، آووکادو و ماهی ها را نیز در آن قرار دهید. برای میان وعده ها، میوه، آجیل، دانه ها و سبزیجات خرد شده میل کنید.

 

کاهش وزن سریع با 7 قدم مهم، کاربردی و جدید

 

قدم پنجم – کم کردن مقدار وعده غذایی

 

وعده های غذایی خود را از نظر اندازه کمتر کنید. مثلا در بشقاب کوچکتری غذا بخورید یا چند قاشق کمتر میل کنید. این کار باعث مصرف کمتر کالری در شما می شود. از طرفی می توانید غذای مورد علاقه تان را میل کنید.

  • با میان وعده ها چه کنیم؟

برای میان وعده ها، پیش از موعد تنقلات خود را آماده کنید. آنها را آماده و وزن نمایید. سپس به مقدار لازم از آن کم کنید و بقیه را در زمان مشخص میل کنید.

 

نکته: طعم های قوی تر می توانند به شما در کنترل اندازه بخش کمک کنند. به عنوان مثال ، شکلات تیره یا یک آبجو تیره به مقدار کمی رضایت بخش هستند و مصرف سریع آن دشوار است.

 

چطور سریع لاغر شویم ؟ | کاهش وزن سریع با 7 قدم مهم، کاربردی و جدید

 

قدم ششم – محرک های غذایی خود را مشخص کنید.

 

محرک های غذایی خود را مشخص کرده و بر اساس آن برنامه ریزی کنید. همه افراد محرک های مواد غذایی دارند، بنابراین در مورد ولع مصرف غذاهای خاص احساس بدی نکنید. با شناسایی این موارد، مصرف شان را کم کنید. تمایلات خود را کنترل کنید. روش های بهتری برای مقابله با این تمایلات و محرک ها وجود دارد. روی آن ها تمرکز کنید. مثلا این غذاها را در خانه یا محل کار خود نگه ندارید. این می تواند به شما کمک کند تا وسوسه نشوید.

  • به این مثال دقت کنید:

ممکن است شما همراه با تماشای فیلم، پاپ کورن میل کنید. یا ممکن است بعد از ظهر در محل کار آب نبات بخورید. برای مقابله با این وسوسه ها می توانید، چیزی را جایگزین کنید که برای رژیم شما مناسب تر باشد. به همین ترتیب ، شما می توانید هر روز بعد از ظهر به جای انتخاب آب نبات معمولی ، یک مربع شکلات تیره میل کنید.

 

نکته: به یاد داشته باشید ، دیگر لازم نیست که غذاهای مورد علاقه خود را کنار بگذارید. فقط کافیست که برای نحوه مصرف آنها در کالری خود برنامه ریزی کنید.

 

 

قدم هفتم – به فکر کالری جایگزین باشید

 

جایگزین های هوشمندی را برای غذاهای پر کالری مورد علاقه خود انتخاب کنید. بیشتر غذاها دارای همتایان سالم تری هستند که به شما امکان می دهد بدون داشتن چربی، قند و کالری غیر ضروری از غذاهای مورد علاقه خود لذت ببرید. تبادل مواد غذایی با کالری بالا و نوشیدنی های کم کالری می تواند به شما در کاهش وزن سریعتر کمک کند.

 

چطور سریع لاغر شویم ؟ | کاهش وزن سریع با 7 قدم مهم، کاربردی و جدید

 

هر هفته چند روز گیاهخوار شوید. با جایگزینی گوشت با مواد غذایی مغذی مانند لوبیا ، توفو یا عدس می توانید ضمن اضافه کردن بسیاری از مواد مغذی به رژیم غذایی خود ، مقدار قابل توجهی از کالری دریافتی روزانه خود را کاهش دهید.

 

به جای یک کوکی یا کیک فرآوری شده ، میوه های خوشمزه را برای دسر میل کنید.

 

  • یک تعویض جالب

تراشه های سیب زمینی و میله های شیرینی را برای میان وعده هایی که سرشار از مواد مغذی هستند و دارای کالری و چربی کم هستند، تعویض کنید. سعی کنید پنیر رشته ای را با تعدادی انگور ترکیب کنید ، کره بادام زمینی را روی چند کراکر پخش کنید ، یا فلفل قرمز خرد شده را درون چند قاشق مرباخوری هوموس فرو کنید.

 

سعی کنید سرکه و آب لیمو را برای سس سالاد معمولی خود جایگزین کنید.

 

به جای کره با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون غذای خود را بپزید. همان کالری را دارد ، اما نوع چربی سالم تر است.

 

کاهش وزن سریع با 7 قدم مهم، کاربردی و جدید

 

 

قدم هشتم – در مسیر عبورتان سعی کنید غذاهای پرکالری مورد علاقه تان را نبینید.

 

در طول عبور و مرور روزانه یا مصرف غذا در رستوران ها یا فست فودی ها سعی کنید از غذاهای مورد علاقه تان که کالری فراوانی دارند دور بمانید. سعی کنید از دیدن یا مشاهده آنها خود داری کنید تا وسوسه نشوید.

 

شما نمی خواهید غذاهایی را که دوست دارید ممنوع کنید ، اما نگه داشتن آنها در خانه باعث می شود که شما افراط کنید. غذای “آشغال” را در خانه خود ذخیره نکنید. در عوض، آن را به یک درمان نادر تبدیل کنید.

 

کاهش وزن سریع با 7 قدم مهم، کاربردی و جدید

 

قدم نهم – نوشیدنی های قندی را متوقف کنید

 

برای صرفه جویی در کالری ، نوشیدن نوشیدنی های قندی را متوقف کنید. نوشیدنی های شیرین می توانند به سرعت کالری اضافی را به رژیم غذایی شما اضافه کنند، بنابراین بهتر است آنها را از بین ببرید. سودای قند، چای و قهوه شیرین شده و آبمیوه را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

 

نوشیدن آب یا چای بدون جوش شیرین به جای نوشابه ، قهوه ، الکل ، آب میوه یا شیر ممکن است به شما در کاهش صدها کالری در روز کمک کند.

 

مطلب اختصاصی کافه تمشک | بخش سلامتی 

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن