موفقیت در زندگی مشترک

رابطه موفق را چگونه ایجاد ، تقویت و مدیریت کنیم | 7 گام برای ساختن یک رابطه موفق

رابطه موفق را چگونه ایجاد ، تقویت و مدیریت کنیم | 7 گام برای ساختن یک رابطه موفق

راه های ایجاد یک رابطه موفق

 

با سلام و عرض ادب خدمت شما عزیزان همراه مجله اینترنتی کافه تمشک ، با ارائه ی این مقاله در خدمت شما عزیزان هستیم با موضوع (راه های ایجاد یک رابطه موفق) . با ما همراه باشید.

ما در این مقاله بر اساس مطالعات صورت گرفته توسط مشاوران رابطه ، چند مورد از کارهایی که باعث رشد و تقویت یک رابطه موفق می شود را جمع آوری و ارائه نموده ایم که شامل موارد زیر می شود.

هدیه بدهید

هدیه دادن یکی از زیباترین کارهایی است که یک انسان برای ابراز عشق و علاقه اش به انسانی دیگر می تواند انجام دهد . بسیاری از افراد هستند که اوضاع مالی را بهانه کرده و از زیر بار خرید هدیه شانه خالی می کنند ولی باید بدانند ؛ همیشه لازم نیست هدیه های بزرگ و گران قیمت تهیه کنند. هدف از گرفتن هدیه فقط نشان دادن این موضوع به طرف مقابلتان است که ، به یادش بوده اید . هدیه های کوچک هم در اکثر مواقع می تواند شریک عاطفب تان را خوشحال کند .

به همدیگر عشق بورزید

اگر شریک عاطفی تان برایتان مهم است ، پس حتما در طول روز از فرصت استفاده کنید و مستقیم یا غیرمستقیم عشقتان را ابراز کنید . همانگونه که انسانها برای زنده ماندن به آب و غذا احتیاج دارند. روابط هم به عشق ، توجه ، احترام ، صداقت و تلاش دو طرف نیاز دارد.

رابطه موفق را چگونه ایجاد ، تقویت و مدیریت کنیم | 7 گام برای ساختن یک رابطه موفق

ارتباط خود را مستحکم تر کنید

هنگامی که شریک عاطفی تان در حال صحبت با شماست ، همه ی توجه خود را معطوف او و حرف هایش کنید ، سعی کنید گوش شنوای خوبی برایش باشید . به طور جدی خود را کنجکاو و مشتاق نشان دهید و با حرکت سر و تایید حرف هایش او را تشویق کنید که بیشتر و بیشتر با شما صحبت کند . صحبت کردن یکی از گزینه های کلیدی برای تقویت رابطه می باشد.

برای داشتن یک رابطه موفق متعهد باشید

متعهد بودن به این معنا نیست که شریک عاطفی تان را در رابطه زندانی کنید ، متعهد بودن بیشتر به این معناست که به شریک عاطفی تان احساس امنیت بدهید و وظایفتان را به عنوان یک شریک عاطفی به خوبی انجام دهید.

برای یکدیگر وقت بگذارید

درست است که این روزها زندگی هایمان بسیار پر مشغله شده است و هرکسی گرفتاری و دغدغه های خودش را دارد . اما مهم این است که اگر به یکدیگر متعهد هستید و واقعا همدیگر را دوست دارید باید برخی تایم های خود را خالی و به طرف عاطفی تان اختصاص دهید و در اصطلاح، برای همدیگر وقت بگذارید و ارتباط بیشتری یکدیگر داشته باشید و اینگونه رابطه تان را قوی تر کنید.

رابطه موفق را چگونه ایجاد ، تقویت و مدیریت کنیم | 7 گام برای ساختن یک رابطه موفق

به همدیگر اعتماد داشته باشید

اگر دو طرف رابطه کاملا به یکدیگر اعتماد داشته باشند رابطه شان موفقیت آمیز می شود. نباید در یک رابطه کارهایی انجام شود که اعتماد را از بین ببرد . همواره برای رابطه تان قوانین و مقرراتی وضع کنید (در اصطلاح خط قرمزهایی داشته باشید) و به هیچ وجه از این قوانین تخطی نکنید.

گاهی هم با یکدیگر دعوا کنید

دعوا کردن همیشه نشانه بدی نیست و اتفاقا گاهی نیز باعث تقویت و قوی تر شدن رابطه عاطفی تان می شود . اگر در یک رابطه خبری از دعوا یا صحبت جدی و اختلاف جدی نیست ،  پس احتمالا یکی از طرفین احساساتش را صادقانه بیان نمی کند و سعی در پنهان کردنش دارد. بحث و جدل و گاهی دعوا کنید تا بیشتر و کاملتر یکدیگر را بشناسید.مطالب بیشتر

نشانه مرد عاشق ، تمامی خصوصیات – نشانه ها – حرکات مردان عاشق

نشانه دختر عاشق ، نشانه ها – علائم – مشخصات – روانشناسی دختر عاشق

چگونه بفهمیم پسری/دختری جذب ما شده است | راههای کشف علاقه طرف مقابل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن