طراحی دکوراسیون و چیدمان

دکور اتاق پذیرایی | چند ایده برای داشتن اتاق پذیرایی (نشیمن) زیبا و دلنشین

دکور اتاق پذیرایی

دکور اتاق پذیرایی | چند ایده برای داشتن اتاق پذیرایی (نشیمن) زیبا و دلنشین

اتاق نشیمن که ما در کشور خود ایران از آن به عنوان اتاق پذیرایی نام می بریم بخش بسیار مهمی از هر خانه ای می باشد. داشتن دکوری زیبا برای اتاق نشیمن تاثیر زیادی بر روی روحیه ی اعضای خانواده خواهد داشت. ما در این مقاله با ارائه ی مطلبی در رابطه با دکور اتاق پذیرایی خدمت شما عزیزان هستیم.

دکور اتاق پذیرایی | چند ایده برای داشتن اتاق پذیرایی (نشیمن) زیبا و دلنشین

آینه های بزرگ

یافتن یک طرح و سبک مناسب برای یک اتاق نشیمن به زمان کافی نیاز دارد. بسیاری از افراد می خواهند که اتاق نشیمن کوچک شان بزرگتر و جادارتر به نظر برسد. برای رسیدن به این هدف کارهای زیادی می توان انجام داد که استفاده از آینه های بزرگ یکی از آنهاست…

ارتفاع سقف

ارتفاع بلند سقف یکی از ترفند های دیگر برای داشتن اتاق پذیرایی ای زیبا است . داشتن یک اتاق نشیمن با سقف دو جداره در این مورد قطعاً یک مزیت است. برای بهتر شدن و تکمیل کار نیز می توانید با نمایش پرده های بلند و یک لوستر آویزان نتیجه ی بسیار زیباتری را شاهد باشید .

دکور اتاق پذیرایی | چند ایده برای داشتن اتاق پذیرایی (نشیمن) زیبا و دلنشین

پنجره ها

طرح و اندازه ی پنجره نیز نقشی اساسی در این بین دارد. یک اتاق نشیمن با پنجره هایی بلند که تقریبا از کف به سقف می رسند ، قطعاً بسیار روشن تر و بازتر به نظر می رسد. برای تأکید بیشتر بر این پذیرایی تان نیز ، می توانید پرده هایی بلند را از سقف تا به کف آویزان کنید.

در نظر گرفتن مقیاس

مسئله ی دیگری که در مورد یک اتاق نشیمن بزرگ مورد بحث قرار می گیرد این است که همه چیز در آن متفاوت است. همه چیز در همچین مکانی (اگر بزرگ باشد) در مقیاس متفاوت تری قرار می گیرند . به طوری که برای مثال یک کاناپه بزرگ با میز مخصوصش می تواند به راحتی در مرکز اتاق قرار بگیرد . پس باید بتوانید لوازم خود را با توجه به سلیقه در مکان مناسبش قرار دهید.

دکور اتاق پذیرایی | چند ایده برای داشتن اتاق پذیرایی (نشیمن) زیبا و دلنشین

چند مورد دیگر…

 

  • یکی از راههایی که می توان از آن طریق اتاق پذیرایی را بزرگتر و جادارتر نشان داد آن است که شکل های دارای خط و راه راه را در آن زمینه چینی کنیم. برای مثال می توان فرشی که برای این محیط در نظر گرفتید را از بین مدل های راه راه انتخاب کنید. همچنین دیگر موارد همچون پرده ها ، دکور و یا حتی تابلو های روی دیوار…
  • یکی دیگر از استراتژی های زیبا در این زمینه استفاده از هنر معماری و طراحی اصیل می باشد . به عنوان مثال ، هنگام تزئین یک اتاق نشیمن ، می توانید در صورتی که پذیرایی تان دارای یک درب یا پنجره قوسی است ، در مورد نصب تیرهای سقفی نیز تصمیم بگیرید.
  • هر اتاق نشیمن چیدمان خاص خود را دارد و باید طراحی داخلی آن متناسب با آن باشد . در بیشتر موارد میز پذیرایی (چای و قهوه و …) در مرکز اتاق قرار دارد. گاهی اوقات اتاق نشیمن مکانی بسیار آرام و دنج برای مطالعه باشد . یک صندلی راحت و یک چراغ مطالعه می تواند در گوشه ای از پذیرایی تان قرار بگیرد و به نوعی تحول آفرین باشد.
  • روش های زیادی وجود دارد که می توانید رنگ و بافت دلخواهتان را به اتاق نشیمن اضافه کنید. یکی از گزینه ها انتخاب یک مبل ساده و تزئینی با بالش های متفاوت و رنگی است. راهکار دیگر نیز انتخاب یک فرش طرح دار است که رنگ های متنوعی را در طراح خود داشته باشد . البته بهتر است با قرار دادن این وسایل ، بقیه دکوراسیون ساده باقی بماند .

دکور اتاق پذیرایی | چند ایده برای داشتن اتاق پذیرایی (نشیمن) زیبا و دلنشین

با طبیعت انس داشته باشید

 

  • طراحی داخلی با الهام از طبیعت همیشه الهام بخش و جالب و پرطرفدار است. یافتن الگویی مناسب و طرحی زیبا شاید کار ساده ای بنظر برسد ولی در مرحله ی اجرا سختی های خود را به همراه دارد. برای بدست آوردن این ظاهر می توانید انواع مختلفی از گل و گیاهان را انتخاب و در اتاق نشیمن قرار دهید.
  • اگر اتاق نشیمن تان به صورت دوبلکس طراحی شده ، راه را برای انتخاب های گسترده تر شما بازتر می کند. برای مثال می توانید دیوار یک سمت را به کتابخانه تان اختصاص دهید و دیوار دیگری را نیز برای ایجاد پنجره های گسترده در نظر بگیرید.
  • برای اینکه یک اتاق نشیمن جلوه ای پیچیده ، چشمگیر و مجلل داشته باشد ، باید عناصر خاصی در طراحی آن در نظر گرفته و گنجانده شود. گاهی کف محیط با رنگ آبی تیره می تواند اثری مطلوب بر زیبایی محیط داشته باشد.

 


مطالب بیشتر

مدل پرده های جدید پذیرایی 99 – 2020 ، جدید و شیک

مدل پرده های ساده حریر 99 – 2020 ، پذیرایی ، اتاق خواب ، آشپزخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن