دانستنیهای جنسی

اندازه طبیعی آلت تناسلی مردان | همه چیز در مورد سایز آلت تناسلی مردان

اندازه طبیعی آلت تناسلی مردان | همه چیز در مورد سایز آلت تناسلی مردان

اندازه طبیعی آلت تناسلی مردان

 

با سلام خدمت شما مخاطبان گرامی ، در این مقاله سعی داشته ایم تا به یکی از رایج ترین سوالاتی که امکان دارد در ذهن بسیاری از آقایان شکل گرفته باشد پاسخ دهیم . این سوال که (اندازه طبیعی آلت تناسلی مردان چقدر است ؟) جز موضوعاتی است که بسیاری از آقایان درباره آن سوال دارند ، و ما می خواهیم در کنار یکدیگر به بررسی این سوال و پاسخ آن بپردازیم.

طبق یک مطالعه انجام شده توسط یک مجله بریتانیایی که در زمینه ارولوژی صورت گرفته ، طول متوسط ​​آلت تناسلی مردان در حالت شل (خوابیده) ، 9 سانتی متر است ، در حالی که متوسط ​​طول یک آلت تناسلی نعوظ (بلند شده) 13 سانتی متر می باشد.

در ادامه با کافه تمشک همراه باشید تا بدانید که اندازه آلت تناسلی مرد، در لذت بردن و رضایت از رابطه جنسی چقدر اهمیت دارد و اگر نگران هستید که آلت تناسلی شما ممکن است خیلی کوچک باشد چه کاری می بایست انجام دهید.

 

تحقیقات چه چیزی را نشان می دهند؟

تحقیقات BJUI، از داده های 17 مطالعه استفاده کرده است، و شرکت کنندگان در این مطالعه بیش از 15000 مرد بودند. به عنوان مثال، تنها 5 درصد افراد، آلت تناسلی (در حالت نعوظ)  بیشتر از 16 سانتی متر داشتند. به همین ترتیب آلت تناسلی (در حالت نعوظ) کمتر از 10 سانتی متر در این افراد به بیش از 5 درصد نمی رسد. یعنی از هر 100 نفر 5 نفرشان آلت تناسلی کمتر از 10 سانتی متر دارند.

مطالعات دیگر نتایج مشابهی را ارائه داده اند. یک مطالعه منتشر شده در مجله ارولوژی همچنین نشان داد که طول آلت تناسلی در هنگام شل بودن معیار مناسبی برای اندازه گیری دقیق آن نیست. به عبارت دیگر، امکان دارد دو مرد آلت تناسلی شان در حالت نعوظ اندازه مشابهی داشته باشد ولی هنگامی که شل است، کاملا اندازه های مختلفی دارند.

اندازه طبیعی آلت تناسلی مردان | همه چیز در مورد سایز آلت تناسلی مردان

چگونه اندازه آلت تناسلی خود را اندازه گیری کنیم؟

اندازه گیری صحیح و اصولی آن اینگونه است که ؛ طول را از انتهای آلت تناسلی خود تا نوک آلت اندازه بگیرید. انتهای آلت تناسلی شما همان جایی است که به استخوان عانه شما متصل می شود. نوک آلت شما قسمت گرد در سر آلت تناسلی شما است. هنگام اندازه گیری، هر چربی را در مقابل استخوان عانه خود فشرده کنید. همچنین، طول اضافی مربوط به پوست ختنه گاه را حساب نکنید. برای اندازه گیری دور آلت نیز، محور اطراف پایه آلت یا وسط شافت را اندازه گیری کنید.

آیا اندازه آلت اهمیت دارد؟

نگرانی ویژه برخی از مردان این است که آیا اندازه آلت تناسلی آنها در هنگام برقراری رابطه جنسی برای خودشان و شریک زندگی شان رضایت بخش خواهد بود یا خیر . برخی از مردان نیز ممکن است نسبت به نحوه برهنه بودن خود نگران باشند . وقتی صحبت از رابطه جنسی می شود ، داشتن آلت بزرگتر ممکن است همیشه هم خوب نباشد. در مطالعه‌ای در مجله PLOS OneTrusted Source، محققان با 75 زن فعال جنسی در مورد اندازه آلت تناسلی، مصاحبه کردند.

نظر خانم ها در مورد سایز مناسب آلت تناسلی

به زنان 33 مدل آلت تناسلی 3 بعدی با اندازه های مختلف ساخته شده از پلاستیک آبی نشان داده شد تا نژاد خاصی پیشنهاد نشود . متوسط ​​اندازه مورد نظر خانمها در این مطالعه یک آلت تناسلی راست بود که 16.5 سانتی متر طول و 12.5 سانتی متر دور آن برای یک برخورد است . برای یک رابطه طولانی مدت ، اندازه متوسط ​​ترجیح داده شده توسط خانمها آلتی است که 16 سانتی متر طول و دور آن 12 سانتی متر است. هر دو گزینه فقط کمی بزرگتر از حد متوسط ​​بودند.

یک مطالعه مشابه دیگر درباره ترجیحات زنان، که در BMC Women’s Health Trusted Source منتشر شده است، نشان داد که دور (کلفتی) آلت تناسلی برای رضایت جنسی برای آنها مهمتر از طول است . البته مردان نباید در این زمینه زیاد به خود سخت بگیرند (بلکه باید اطلاعات خود را بالا برده و در صورت داشتن مشکا سراغ راهکارهای علمی آن بگردند) . مردانی که نسبت به اندازه آلت خود حساس هستند ، چه در حالت نعوظ و چه در حالت شل آن ، ممکن است اختلال نعوظ ناشی از اضطراب و سایر مشکلات عاطفی را تجربه کنند.

اندازه طبیعی آلت تناسلی مردان | همه چیز در مورد سایز آلت تناسلی مردان

آیا می توانم اندازه آلت تناسلی خود را افزایش دهم؟

تصمیم برای افزایش اندازه آلت تناسلی شما باید با مشورت متخصص اورولوژی گرفته شود . مطالعه مجله ارولوژی توصیه می کند که فقط مردانی با طول آلت تناسلی شل کمتر از 4 سانتی متر یا آلت تناسلی نعوظ کمتر از 7.6 سانتی متر باید به عنوان کاندیداهای درمانی دراز مدت آلت در نظر گرفته شوند.

قبل از انجام هر کاری، شما باید یک ارزیابی روانشناختی دریافت کرده و در مورد نگرانی های خود با یک درمانگر صحبت کنید . شما و پزشک معالج خود باید به سؤالاتی از  قبیل “آیا آلت تناسلی غیرعادی کوچک دارید ، یا در اندازه متوسط ​​نزدیک است؟ ” و ” آیا برداشت غیر واقعی از آلت تناسلی خود یا عقاید غیر واقعی در مورد آنچه که یک آلت تناسلی متوسط ​​وجود دارد، دارید؟، پاسخ دهید.

برخی عمل هایی در زمینه بزرگ کردن آلت انجام می گیرد

قبل از هرگونه درمان، باید مشاوره روانشناسی را امتحان کنید. اگر قصد درمان را دارید، گزینه های دیگری نیز وجود دارد :

– یک نوع عمل جراحی روی رباط انجام می شود که آلت تناسلی شما را به استخوان عانه داخل بدن متصل می کند. این عمل اجازه می دهد تا بیشتر آلت تناسلی شما در خارج از بدن شما گسترش یابد.

– جراحی شامل پیوند پوستی در اطراف شاخه آلت تناسلی مرد برای افزایش جابجایی نیز امکان پذیر است.

– برخی از مردان از لیپوساکشن در اطراف استخوان عانه خود بهره مند می شوند تا بتوانند قسمتی از آلت تناسلی خود را که توسط یک پد چربی پوشانده شده، آزاد کنند.

– پروتزهای آلت تناسلی بادی، که به صورت جراحی در آلت تناسلی مرد قرار می گیرند، در درمان اختلال نعوظ و طولانی شدن آلت نیز مؤثر هستند.

مشورت با پزشک متخصص را جدی بگیرید

اگر علاقه مند به روشی هستید که آلت تناسلی شما را گسترده تر یا طولانی تر کند، با پزشک متخصص که تجربه زیادی در انجام این روش ها دارد مشورت کنید . همچنین باید نسبت به تبلیغات آنلاین در مورد قرص ها ، کرم ها و سایر روش های درمانی که نتایج شگفت انگیزی را ارائه می دهند ، احتیاط کنید .

اگر همچنان احساس می کنید که آلت تناسلی شما از آنچه دوست دارید کوچکتر است ، در مورد نگرانی های خود با یک متخصص ارولوژی صحبت کنید تا راهکار مناسبی را پیش روی شما قرار دهد .

آیا اندازه آلت تناسلی با افزایش سن تغییر می کند؟

طبیعی است که اندازه آلت تناسلی با افزایش سن کاهش یابد. مردان در سن دهه 60 تا 70 سالگی ممکن است 1 تا 1.5 سانتی متر از اندازه آلت تناسلی خود را از دست بدهند. همچنین، افزایش درصد چربی بدن می تواند باعث شود آلت با بزرگتر شدن سن کوچکتر به نظر برسد. حفظ وزن سالم، ظاهر اندازه آلت تناسلی را بهینه می کند.

 

«کلیه مطالب صرفا جنبه آگاهی دارد و نباید به عنوان توصیه‌های پزشکی در نظر گرفته شود.»

مطالب مرتبط :

راه های افزایش طول اندام تناسلی با طب سنتی

جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی

9 دلیل تغییر رنگ آلت تناسلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن