بیماریها و درمان

اقدامات هنگ کنگ در زمینه کنترل کرونا | برنامه های هوشمندانه هنگ کنگ برای مقابله با کرونا

اقدامات هنگ کنگ در زمینه کنترل کرونا | برنامه های هوشمندانه هنگ کنگ برای مقابله با کرونا

اقدامات هنگ کنگ در زمینه کنترل کرونا

 

ویروس کرونا ویروسی است که این روزها انشار گسترده ای داشته است . این ویروس که نقطه آغازش شهر ووهان در کشور چین اعلام شد ، طی یک ماه کشورهای بسیار زیادی را آلوده و درگیر خود کرده است و همچنین تلفات زیادی نیز به بار آورده است. همانطور که گفته شد بارزترین خصوصیت این ویروس نسبت به دیگر ویروس ها ، سرعت بالای آن در انتشار می باشد . ولی با انجام برخی امور می توان از این امر جلوگیری کرد . همانگونه کا هنگ کنگ با نزدیکترین فاصله با چین آلوده توانست این ویروس را کنترل کند . در این مقاله ما سعی داریم تا اقدامات هنگ کنگ در زمینه کنترل کرونا را خدمت شما عزیزان عرض کنیم.

اقدامات هنگ کنگ در زمینه کنترل کرونا | برنامه های هوشمندانه هنگ کنگ برای مقابله با کرونا

اقدامات هنگ کنگ در زمینه کنترل کرونا1- حکومت هنگ‌کنگ از اولین روزهای شروع این بیماری، اگاه بود که با چه نوع بیماری ای سروکار دارد. ویروسی که مقابله با آن هفته ها و شاید ماه ها زمان می برد.
دولت هنگ کنگ در اولین قدم ، مراکز آموزش عالی، دانشگاه‌ها و ادارارت را تا ۲۰ آوریل، (اول اردیبهشت) تعطیل اعلام کرد و هدفشان نیز پیشگیری سریع از انتقال عمومی این ویروس مهلک بود.

2- در همان روزهای ابتدایی تصمیم گیری ، هنگ‌کنگ از تمامی متولدین شهر ووهان چین درخواست کرد هنگ کنگ را ترک کنند.
علاوه بر آن تمامی مسافران چینی یا خارجی که در دو هفته پیش‌ از ورود به هنگ‌کنگ، سابقه سفر به چین را داشتند ، بیدون هیچ تعارف و استثنایی – فارغ از این‌که تب دارند یا خیر- قرنطینه می‌کرد.

3- حکومت از همان روزهای ابتدایی به صورت شفاف و گسترده مردم را در جریان واقعیات قرار می داد . و اینگونه علاوه بر افزایش اطلاعات مردم ، اینگونه کمک می کرد مردم برای مقابله ی بیشتر خود را آماده کنند.

4- پس از اطلاع‌رسانی های عمومی و گسترده، تمام اشخاصی که با بیماران در ارتباط‌ بوده اند، وظیفه دارند سریعا به قرنطینه بروند. همچنین در این منطقه قانونی نیز به تصویب رسید که تخلف از مقررات مربوط به قرنطینه، شش‌ماه حبس و ۳۲۰۰دلار جریمه دارد.

5- دولت در جهت آنکه مردم را به خانه نشینی ترغیب کند ، اعلام کرده قبض برق ماه ژانویه تمام مشترکان خانگی را پرداخت خواهد کرد. به‌طور میانگین هزینه برق هر خانوار در ماه حدود ۱۲۰دلار است.

اقدامات هنگ کنگ در زمینه کنترل کرونا | برنامه های هوشمندانه هنگ کنگ برای مقابله با کرونا

برنامه های هوشمندانه هنگ کنگ برای مقابله با کرونا


6- در کنار تمامی این اقدامات ، دولت مبلغ ۱۲۰۰‌دلار به تمامی شهروندان‌اش یارانه پرداخت می کند تا از میزان خسارت تعطیلی کسب‌ و‌ کارهای کاسته شود.
همچنین برای جلوگیری از خسارت بیشتر به کسب‌ و‌ کارهای کلان ، برنامه هایی همچون ؛ پرداخت وام کم‌بهره با ضمانت دولتی برای بنگاه‌های اقتصادی تا مبلغ دو میلیون‌ دلار هنگ کنگ ، کاهش ۱۰۰درصدی مالیات بر سود تا سقف ۲۰ هزار دلار هنگ‌کنگ و کاهش ۱۰۰درصدی مالیات بر درآمد تا سقف ۲۰ هزار دلار هنگ‌کنگ نیز در این کشور به اجرا درآمده است.

7- در کنار دولت بسیاری از سازمان های خیریه و مردمی ، برای توزیع ماسک و کالاهای بهداشتی رایگان در میان قشر فقیر جامعه اقدامات گسترده ای انجام داده اند.

8- جدی ترین و جالب ترین اقدام دولت برای مقابله با ویروس کرونا این‌ است که سریعا پس‌ از گزارش وجود این بیماری ، تمام معاشرت‌ها ، رفت‌و‌آمدها و … بیمار ردیابی می‌شود تا به «بیمارِ صفر» یعنی نخستین‌کسی‌که در یک جمع باعث شیوع بیماری شده ، برسند . هنگ‌کنگ با انجام تمامی این کارها و اقدامات به طور جدی و باورنکردنی از شیوع بالای این بیماری در کشورش جلوگیری کرده است.


مطالب بیشتر

نکاتی در رابطه با ویروس کرونا | ویروسی که به سرعت در حال گسترش است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن